Re-Marketing (Yeniden Pazarlama)

Remarketing in Türkiye’deki Google Adwords müşterilerimizin karşısınıa çıktığı isim Yeniden pazarlama dır. Behavioral targeting yani davranışsal hedeflemenin bir çeşiti olan görüntülü reklam ağının bir modelidir. Google Adwords Yeniden pazarlama da Davranışsal hedefleme reklamın hangi konu veya web sitelrinde yapılacağı değil, kimlere yapılacağı yani daha önce web sitenize girip çıkmış hangi kullanıcılar ile ilgili bir hedefleme modelidir. Remarketing, reklamverenlere, daha önceden sitelerini ziyaret etmiş, ürün satın almış veya ürün satın almadan siteden çıkmış olan kullanıcılara bilgisayarlarına otomatik yerleştirilen yeniden pazarlama çerezleri ile tekrar ulaşma imkânı verir.

Bu model ile Google Adwords, reklamverenlere, sitelerini ziyaret ederek ürünlerine ilgi gösterdiğini tespit etmiş oldukları kullanıcılara markalarını, ürünlerini veya hizmetlerini tekrar hatırlatama, farklı ürünler tanıtma veya özel kampanyalar sunma şansını yakalamanızı sağlar. Bu sayede satış oranlarınız yükselir.

Web sitenize gelen ziyaretçilerinizin %98’i ilk ziyaretlerinde alışveriş yapmadan sitenizden çıkmaktadırlar. Ziyaretçileriniz satın alma kararlarını vermeden önce web sitenizi ortalama 4 defa ziyaret etmektedirler ve 5. ziyaretlerinde satın alma işlemini tamaladıkları istatistiklerle kanıtlanmıştır.

E-ticaret siteleri ziyaretçilerinin ortalama %98’i web siteleri siteye yaptığı ilk ziyarette alışveriş yapmadan siteden çıkar.

Remarketing ile tekrar hedeflenmiş kullanıcıların alışveriş yapma oranı, yeni kullanıcılara göre 4 kat daha yüksektir. Reklamverenin sitesine yapılan ziyaretten sonra, farklı birçok sitede reklamların bu kullanıcıya gösterilmesi, marka değerinin ve güvenilirliğin artmasını sağlar. Tekrar hedeflenmiş kullanıcıların satın alma hacmi, yeni kullanıcılara göre daha yüksektir.